Kanoniczna wizytacja

 

Rozpoczęto kanoniczną wizytację mościskiego dekanatu

W piątek 21 września Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki uroczystością odpustową w święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty w Krukienicach rozpoczął wizytację mościskiego dekanatu. 

Na rozpoczęcie wizytacji Mszy świętej przewodniczył Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Koncelebrowali: biskup Edward Kawa, ks. kanclerz Władysław Grymski, ks. dyrektor Caritasu Wiesław Dorosz, kapłani dekanatu mościskiego i kapłani obrządku Wschodniego. Modliły się również Siostry Służebniczki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z Krysowic oraz Siostry ze Zgromadzenia Małych Sióstr Niepokalanego Serca Maryi (Honoratki) z Mościsk oraz licznie zgromadzeni wierni z pnikuckiej parafii.

Wizytacja mościskiego dekanatu rozpoczęła się od parafii św. Mikołaja w Pnikucie i trwała do 23 września. Inspekcja całego dekanatu potrwa do 2 grudnia.

ks. Mikołaj Kizłyk

 


Wizytacja kanoniczna parafii św. Mikołaja w Pnikucie

21 września rozpoczęła się wizytacja kanoniczna parafii św. Mikołaja w Pnikucie. 
Inspekcja trwała do 23 września. Przewodniczył jej biskup pomocnicy archidiecezji Lwowskiej Edward Kawa. 21 września po wieczornej Mszy świętej, którą przewodniczył biskup Edward, odbyło się spotkanie z lektorami, ministrantami i scholą parafialną.

W sobotę 22 września biskup Edward po sprawowaniu Eucharystii spotkał się z różami różańcowymi, odwiedził Rodzinne Domu Dziecka, osobę chorą, rodziny w Pnikucie, Krukienicach i Kopaniu. Jak również odwiedził lokalne cmentarze, zwizytował kancelarię parafialną oraz rozmawiał z kapłanami.

W niedziele 23 września biskup Edward sprawował Msze święte w trzech świątyniach: w Pnikucie, w Krukienicach i w Tamanowicach. Po odprawieniu Najświętszej Ofiary w tamanowickiej wspólnocie, biskup Edward wraz z księdzem dziekanem Stanisławem Węgrzyńskim udał się z Najświętszym Sakramentem do pani Stanisławy, mającej 93 lat.

Czas wizytacji kanonicznej w Pnikucie, spotkanie się z Następcą Apostołów i Pasterzem Kościoła lokalnego, to czas szczególnie błogosławiony. Bowiem przypomniał kapłanom i wiernym rzeczywistość pierwotnego Kościoła, gdy święty Paweł Apostoł odwiedzał pierwsze wspólnoty chrześcijańskie. Kiedy wędrował do nich ze słowem pouczenia, ciesząc się lub smucąc ze wszystkimi.  Niech Bóg w Trójcy Św. poprzez to dzieło będzie uwielbiony!

ks. Mikołaj Kizłyk 

Komentowanie jest wyłączone.